English
O Festiwalu
Jury FIPRESCI

Jury FIPRESCI ocenia filmy Międzynarodowego Konkursu NOWE HORYZONTY

Laurence Boyce


Nagradzany dziennikarz filmowy, który w chwili obecnej publikuje w takich wydawnictwach jak Little White Lies, Film & Festivals Magazine, and Netribution.co.uk. Pracuje także jako selekcjoner na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Leeds, a między 2007 a 2010 rokiem był dyrektorem GLIMMER: Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Hull. Członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI i Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej BAFTA.


Krzysztof Kwiatkowski


Dziennikarz tygodnika Newsweek. Polska, stały współpracownik miesięcznika Kino. Relacjonuje festiwale w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlowych Warach. Przeprowadził wiele wywiadów z ludźmi kina m.in. z Martinem Scorsese, Woody'm Allenem, Quentinem Tarantino, Pedro Almodóvarem, Leonardo DiCaprio, Meryl Streep. Publikował m.in. w Wysokich Obcasach, Gazecie Wyborczej, Dzienniku, Życiu Warszawy, Tygodniku Powszechnym, Perspektywach. Jego teksty znalazły się także w książkach: Podróż i miejsce w perspektywie antropologicznej, Pamięć zbiorowa jako czynnik integracji i źródło konfliktów oraz Kultura i gospodarka.


Yeşim Tabak


Urodziła się w 1979 roku w Stambule. Ciągle mieszka i pracuje tam jako wolny strzelec, zajmując się krytyką filmową i dziennikarstwem. Absolwentka Wydziału Komunikacji (specjalność dziennikarstwo) Uniwersytetu w Stambule. Pracowała jako krytyczka, reporterka i redaktorka dla tureckiego dziennika Radikal (w latach 1999-2006) i dla Rolling Stone Turkey. Była jednym z recenzentów programu Beyazperde, pojawiającego się każdego tygodnia na TRT2, skupiającego się na najnowszych filmach. Była gospodarzem programu muzycznego Barada Nikto w Radiu Eksen (2008). Od tej pory, dwa razy w tygodniu pisze do dziennika Sabbah, i od czasu do czasu, do innych wydawnictw.

Moje NH
Strona archiwalna 10. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.enh.pl
Nawigator
Lipiec-sierpień 2010
PWŚCPSN
192021 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
OK
Indeks A-Zscena muzyczna
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2010
festiwal@enh.pl
www.enh.pl
realizacja: Pracownia Pakamera