English
Zgłoś film na festiwal

Ostateczny termin zgłaszania filmów: 30 kwietnia

Formularz zgłoszeniowy on-line


Ponad 70 tysięcy Euro oraz gwarancje dystrybucji w Polsce do wygrania w 5 konkursach!

10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ERA NOWE HORYZONTY we Wrocławiu (22 lipca - 1 sierpnia 2010) jak co roku pokaże autorskie filmy, wykraczające poza granice konwencjonalnego kina. Festiwal posiada akredytację Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Producentów Filmowych (FIAPF). Najważniejszą, najbardziej emocjonującą jego częścią są konkursy - prezentacja bezkompromisowych, innowacyjnych i oryginalnych filmów realizowanych przez twórców z Polski i całego świata, którzy poszukują nowego języka filmowego, ciekawej formy i poruszają tematy nieobecne w kinie głównego nurtu. Zapraszamy reżyserów, producentów, studia filmowe oraz szkoły filmowe i artystyczne do nadsyłania zgłoszeń.

Międzynarodowy Konkurs NOWE HORYZONTY to wybór premierowych, osobistych, często prowokacyjnych filmów z całego świata. Do wygrania w konkursie są trzy nagrody: Grand Prix dla najlepszego filmu i 20 000 Euro - przyznawane przez międzynarodowe jury, Nagroda Publiczności oraz Nagroda Krytyków Filmowych. Wszystkie nagrodzone filmy mają zagwarantowaną dystrybucję w Polsce.

Międzynarodowy Konkurs FILMY O SZTUCE to wybór premierowych pełnometrażowych, autorskich dokumentów o artystach lub zainspirowanych różnymi dziedzinami i kierunkami w sztuce dawnej i współczesnej. Międzynarodowe jury przyzna nagrodę w wysokości 10 000 Euro z gwarancją dystrybucji w Polsce.

Konkurs NOWE FILMY POLSKIE zaprezentuje kilkanaście pełnometrażowych fabuł i dokumentów, filmów animowanych i eksperymentalnych, które trafiły właśnie na ekrany kin lub będą miały we Wrocławiu polską premierę. Filmy oceni międzynarodowe jury, które przyzna Wrocławską Nagrodę Filmową ufundowaną przez Prezydenta Wrocławia w wysokości 100 000 PLN (60 000 dla reżysera, 40 000 dla producenta) i nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za debiut w wysokości 40 000 PLN.

Konkurs POLSKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE to propozycja dla twórców małej formy, szczególnie dla studentów uczelni filmowych i artystycznych. W organizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich konkursie mogą brać udział filmy dokumentalne, fabularne i animowane. Nagrody przyznawane w głosowaniu publiczności:

  • za najlepszy film dokumentalny (8 000 PLN) oraz wyróżnienie (2000 PLN)

  • za najlepszy film fabularny (5 000 PLN) oraz wyróżnienie (2000 PLN)

  • za najlepszy film animowany (5 000 PLN) oraz wyróżnienie (2000 PLN)

Konkurs EUROPEJSKIE DEBIUTY KRÓTKOMETRAŻOWE to propozycja dla debiutantów z całej Europy - twórców filmów dokumentalnych, fabularnych oraz animowanych. Nagrody, 1000 Euro w każdej kategorii, przyznane zostaną w głosowaniu publiczności.

Festiwal preferuje polskie premiery. Do międzynarodowych konkursów NOWE HORYZONTY i FILMY O SZTUCE nie można zgłaszać filmów, które były wcześniej prezentowane w Polsce.

Filmy pełnometrażowe (powyżej 60 minut) będą dopuszczone do selekcji wyłącznie po otrzymaniu przez Festiwal opłaty za zgłoszenie filmu. Wysokość opłaty wynosi 15 Euro (60 PLN). Festiwal nie pobiera opłaty jedynie za filmy zgłoszone do konkursu NOWE FILMY POLSKIE oraz za zgłoszenie filmu krótkometrażowego.

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń: 30 kwietnia 2010

Kontakt, regulamin oraz formularze zgłoszeniowe

Moje NH
Strona archiwalna 10. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.enh.pl
Nawigator
Lipiec-sierpień 2010
PWŚCPSN
192021 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
OK
Indeks A-Zscena muzyczna
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2010
festiwal@enh.pl
www.enh.pl
realizacja: Pracownia Pakamera