English
Koncerty 26 lipca 2010

26 lipca, poniedziałek, godz. 22:00

Klub Festiwalowy Arsenał

bilety normalne: 30 zł
bilety dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 15 zł

Kup bilety na koncerty

Pink Freud, O.S.T.R. oraz Wojtek Waglewski


Najciekawszy polski skład jazzowy ostatnich lat wciąż nie przestaje zaskakiwać. Po koncertach w Ameryce Południowej i Europie, licznych pobocznych projektach m.in. współczesnych aranżacjach socjalistycznych pieśni żydowskich, a przede wszystkim po doskonałym najnowszym albumie “Monster of Jazz” muzycy Pink Freud podejmują kolejne wyzwanie. Tym razem specjalnie na festiwal Era Nowe Horyzony przygotowali zupełnie nowe utwory z udziałem rapera i skrzypka O.S.T.R. oraz gitarzysty i lidera Voo Voo Wojtka Waglewskiego. Prawdziwy all-star band – szykuje się rewelacja!

www.myspace.com/pinkfreudmusic


Sensational and Spectre (USA)

W amerykańskim podziemiu hiphopowym - choć nie tylko tam - darzeni są ogromnym szacunkiem. Sensational jeszcze zna czasy niegdyś popularnego zespołu The Jungle Brothers oraz charakterystyczny styl abstrakcyjnego rapowania doszlifowany na solowych albumach, które zaprowadziły go nawet w rejony wytwórni Ipecac prowadzonej przez Mike Pattona. A Spectre za zupełnie oryginalne produkcje nawiazujące do takich odważnych nurtów muzycznych jak illbient czy industrial, przywołujące narkotyczny klimat trip-hopu i mrożącego krew w żyłach horrorcore'u, a do tego wszystkiego za prowadzenie cenionej oficyjny Wordsound. To właśnie jej nakładem w zeszłym roku ukazał się ich drugi wspólny album "Acid & Bass", na którym nakreślili własną apokaliptyczną wizję hip-hopu przyszłości.

www.myspace.com/chunkobliss

www.myspace.com/spectretheillsaint

 

Bajzel (PL)

Prawdziwy człowiek orkiestra: sam gra i sam śpiewa. Na koncercie wystarcza mu tylko gitara, a w studiu przydaje mu się również bas, perksja i wiele innych instrumentów. Jego dwa dotychczasowe albumy wydane dla Biodro Records miały świetną funkową dynamikę, rockową prostotą, a do tego błyskotliwe teksty i chwytliwe melodie. Szczególnie drugi z nich "Miłośnij" zaskakiwał różnorodnością stylistyczną, a do tego został zaśpiewany w całości po polsku. Jednak prawdziwym żywiołem Bajzla zawsze były i będą występy na żywo, kiedy rzeczywiście imponuje na scenie sprawnością techniczną oraz niezwykła energią. Nie przypadkiem na wspólne koncerty zaprosili go m.in. Lao Che, Pogodno, Kasia Nosowska i Tymona Tymański, który został jego wydawcą. Takich oryginałów w naszym kraju nie ma zbyt wielu.

www.myspace.com/bajzel

 

DJ Invent


Jego sety DJ’skie wyróżniają się spośród innych przede wszystkim przez bogatą selekcje obracającą się wokół electro, housu, nu-disco, hip-hopu i innych gatunków muzycznych. Jako trzeci DJ w Polsce (2007) dysponuje szerokim wachlarzem technik turntablisycznych (scratch & beat juggling), co pozwala mu robić podczas występów niezwykłe show. Jest on jednym z nielicznych DJ’ów, którzy potrafią połączyć ze sobą turntablism z graniem typowo klubowym.
Sety, które gra są dodatkowo wzbogacone o live-edity (mash-upy, blendy, re aranżacje utworów), rutyny turntablistyczne oraz elementy live-actu, które wykonuje w oparciu o sampler, kontrolery midi i efektor.

http://www.myspace.com/natbornspinna

Moje NH
Strona archiwalna 10. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.enh.pl
Nawigator
Lipiec-sierpień 2010
PWŚCPSN
192021 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
OK
Indeks A-Zscena muzyczna
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2010
festiwal@enh.pl
www.enh.pl
realizacja: Pracownia Pakamera