English
Industry
31 lip 10
Dobiegło końca Studio NOWE HORYZONTY na 10. MFF ERA Nowe Horyzonty

Studio NOWE HORYZONTY to nowa inicjatywa przeznaczona dla młodych profesjonalistów z branży filmowej w Polsce. Jego zadaniem było dostarczenie młodym osobom z branży filmowej wiedzy na temat funkcjonowania międzynarodowego rynku filmowego. W trakcie 3-dniowych warsztatów uczestnicy brali udział w sesjach poświęconych pitchingowi projektów filmowych, promocji kina na rynku międzynarodowym, sprzedaży filmów na świecie i networkingowi. Wszystkie sesje prowadzone były przez ekspertów z zagranicy. Podczas warsztatów, uczestnicy pracowali również w grupach nad przygotowaniem pitchingu projektów filmowych.

Program studia przygotowany został we współpracy z Sandy'm Liebersonem, uznanym ekspertem z branży, dyrektorem Film London i wieloletnim współpracownikiem Berlinale Talent Campus. Lieberson był też jednym z wykładowców i konsultantów podczas warsztatów. Inni wykładowcy to: producentka Julie Baines (Dan Films), agent sprzedaży Tine Klint (LevelK) i Rik Vermeulen, dyrektor wykonawczy MFF w Transylwanii.

Podczas Studia NOWE HORYZONTY odbyły się także dwie sesje masterclass uznanych reżyserów reprezentujących różne wizje kina - amerykańskiego reżysera Jonathana Caouette (Tarnation) i tureckiego mistrza Nuri Bilge Ceylana (Uzak, Klimaty).

W warsztatach wzięło udział 30 młodych profesjonalistów, przedstawicieli branży filmowej - reżyserów, producentów, operatorów, kompozytorów i scenarzystów , m.in. Marek Lechki, Maria Sadowska, Adrian Konarski i Piotr Niemyjski.

Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu Studia. Warsztaty pozwoliły na zdobycie wiedzy potrzebnej do świadomego kierowania swoją karierą i dały nadzieję na przyszłe sukcesy polskich filmów na międzynarodowych festiwalach.

Zwycięskim projektem był film "Hungry" - przygodowa opowieść osadzona w średniowiecznej Polsce zaprezentowany przez grupę w składzie: Kasia Klimkiewicz, Aleksandra Więcka, Jacek Rembiś i Piotr Niemyjski. Projekt wzbudził duże zainteresowanie i grupa uczestników Studia już planuje produkcję.

Współorganizatorem Studia NOWE HORYZONTY był Media Desk Polska, a
partnerami Michael Ihlein i Gosia Dobrowolska.

Druga edycja Studia NOWE HORYZONTY odbędzie się podczas 11. MFF ERA Nowe Horyzonty w 2011 roku.

Więcej informacji:

Braża filmowa: Jan Naszewski, Branża i Promocja Zagraniczna; jan@snh.org.pl

Prasa: Agnieszka Wolak, Dyrektor PR MFF ERA NOWE HORYZONTY; agnieszka.wolak@snh.org.pl

Moje NH
Strona archiwalna 10. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.enh.pl
Nawigator
Lipiec-sierpień 2010
PWŚCPSN
192021 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
OK
Indeks A-Zscena muzyczna
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2010
festiwal@enh.pl
www.enh.pl
realizacja: Pracownia Pakamera