English
Koncerty 1 sierpnia 2010

1 sierpnia, niedziela, godz. 22:00

Klub Festiwalowy Arsenał

bilety normalne: 40 zł
bilety dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 20 zł

Kup bilety na koncerty

Konono No 1 (Kongo)

Można powiedzieć, że potrafią grać na byle czym i byle jak, a do tego na Zachodzie dawno nie widziano drugiego takiego zespołu. Członkowie Konono No 1 od końca lat 70. występują na przedmieściach Kinszasy, stolicy Kongo, i używają do tego przedmiotów znalezionych na złomowiskach: starych beczek, rur, kawałków blachy, części samochodowych, megafonów oraz wzmacniaczy własnej konstrukcji. A ich podstawowym instrumentem jest sanza, czyli elektryczna kalimba. W ten sposób łączą oni surowe brzmienie tej typowo miejskiej muzyki z pierwotną afrykańską energią. Jako pierwsze zachwycili się nimi zespoły The Ex i Tortoise, a potem do współpracy zaproszały ich takie gwiazdy jak Bjork, Beck i Herbie Hancock. Seria płyt "Congotronics" wydawanych nakładem Crammed Discs stała się najlepszą wizytówką ich kraju.

www.myspace.com/konononr1


Gonjasufi (USA)

Jedna z największych sensacji tego roku - niezwykła postać i jeszcze bardziej niezwykły artysta. Naprawdę nazywa się Sumach Ecks i mieszka na pustyni Mojave. Uczy jogi, medytuje, jest praktykującym muzułmaninem, opiekuje się dziećmi, a w wolnym czasie zajmuje się muzyką. "Kiedy pisałem moje piosenki, nie myślałem o popularności i pieniądzach. To były moje modlitwy do najwyższego oraz nawoływanie do ludzi, żeby się opamiętali. Musiałem w ten sposób wyładować swoją frustrację i ból, inaczej stałbym się niebezpieczną osobą". Bardzo różnorodną muzykę z elementami eksperymentalnego hip-hopu, starego rocka oraz orientalnego etno pomogli mu skomponować m.in. Gaslamp Killer, Mainframe oraz Flying Lotus, dzięki któremu jego pierwszy album "A Sufi & A Killer" ukazał się nakładem wytwórni Warp. Tego nie wolno przegapić.

www.myspace.com/gonjasufi


Cooly G (GB)


Podobno w dzielnicy Brixton znają ją wszyscy. Nie tylko wygląda seksownie za gramofonami i kiedy tańczy na parkiecie, ale również jak gra na imprezach w swoim oryginalnym stylu, który sama określa jako "głęboki, mroczny i seksowny house'u". Młodziutka Cooly G wygląda jak przeciętna nastolatka, dotychczas utrzymywała siebie oraz rodzinę z mycia samochodów oraz grania imprez. Wreszcie po ponad dziesięciu latach została odkryta przez wytwórnię Hypedub, która specjalizuje się w nowoczesnych elektronicznych brzmieniach Londynu. Jej szef Kode 9 usłyszał przygotowany przez nią miks na profilu MySpace, a potem zaoferował wydanie singla "Narst / Love Dub". Dzięki temu akcje Cooly G natychmiast poszły w górę i została okrzyknięta nową królową muzyki klubowej.

www.myspace.com/coolyg

BBQ DJ'sBBQ, projekt blogowej marki VODKA TEARZ i didżejów; Jakuba Dymka i Dizzy’ego, to cykl imprez prezentujący najświeższe zjawiska w muzyce klubowej z UK, kolaboratywny blog, ekskluzywna seria miksów przygotowywanych przez zagranicznych producentów. Gośćmi imprez BBQ w pierwszym półroczu 2010 byli m.in Guido (Punch Drunk / Bristol), Mosca (Night Slugs / London), Hyetal (Soul Motive / Bristol). Miksy BBQ, nagrywane przez takie nazwiska jak Bowly czy xxxy są uważnie śledzone przez fanów muzyki basowej na całym świecie, każdorazowo zwracając uwagę zagranicznych mediów: FADERa czy Discobelle. BBQ za gramofonami serwują mieszankę najnowszych dubplate’ów, riddimów funky i klasyków garage obok własnych remiksów i editów.

http://membersofthebbq.blogspot.com
http://mixcloud.com/membersofthebbq

Moje NH
Strona archiwalna 10. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.enh.pl
Nawigator
Lipiec-sierpień 2010
PWŚCPSN
192021 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
OK
Indeks A-Zscena muzyczna
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2010
festiwal@enh.pl
www.enh.pl
realizacja: Pracownia Pakamera