English
Koncerty 29 lipca 2010

29 lipca, czwartek, godz. 22:00

Klub Festiwalowy Arsenał

bilety normalne: 30 zł
bilety dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 15 zł

Kup bilety na koncerty

Replikas (TUR)

"Stambuł to bardzo piękne miasto, a jednocześnie brudne i zaniedbane. Myślę, że nasza muzyka oddaje ten bałagan oraz chaos mieszających się ze sobą różnych kultur" - deklarują członkowie formacji Replikas. W odróżnieniu od większości zespołów z tego miasta nie grają ani rockowych coverów, ani tandentego popu, za to tworzą własny surowy rockowy czy wręcz punkowy styl zainspirowany m.in. eksperymentami nowojorskiej formacji Sonic Youth. Pięć lat temu mieli również okazję supportować ją na koncertach u siebie w kraju. Regularnie komponują również muzykę do teatru i filmów, ostatnio zostali nawet wyróżnieni za ścieżkę dźwiękową do "Two Girls" Kutluga Atamana oraz wystąpili w dokumencie "Życie jest muzyką". Ze swoim najnowszym albumem "Zerre" szykują się wreszcie do podboju zagramnicznych rynków.

www.myspace.com/replikastr


Tolga Baklacioglu (TUR)


Czasem nawet przy produkcji muzyki elektornicznej przydaje się znajomość jazzu i bluesa. Z takiego przekonania wychodzi właśnie Tolga Baklacioglu, który w młodości opanował do perfekcji grę na gitarze i trąbce. Potem jednak znudziło mu się takie konwencjonalne granie, zaczął zbierać płyty winylowe i występować w popularnych klubach w Ankarze. O jego dwóch dotychczasowych wydwnictwach "Your Blues" i "Lovin'" pisano w branżowych serwisach, że to "idealna fuzja Wschodu z Zachodem wykorzystująca nowoczesne rytmy house, tech-house i minimal techno" oraz że "jego muzyka działa jak magiczny dywan, który zabiera słuchacza w przedziwną podróż na zatłoczone ulice wielkiego bazaru w Stambule". Dzięki takim opiniom i wydawnictwom marka Tolga Baklacioglu powoli rośnie poza granicami Turcji.

www.myspace.com/xbxb

 

Dou Orcan

 

Gypsy Pill

Gypsy Pill jest zespołem jakiego na polskiej scenie muzycznej jeszcze nie było. Doskonałe połączenie muzyki, wizualizacji i dobrej zabawy zagwarantuje czterech artystów audiowizualnych ukrytych pod chuligańsko-cygańskim wizerunkiem, którzy tworzą trzon zespołu. Każdy z nich zajmuje się nieco inną dziedziną sztuki przez co doskonale się uzupełniają.Gypsy Pill zostali wybrani Artystą Miesiąca według magazynu Aktivist.

www.myspace.com/gypsypill

Moje NH
Strona archiwalna 10. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.enh.pl
Nawigator
Lipiec-sierpień 2010
PWŚCPSN
192021 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
OK
Indeks A-Zscena muzyczna
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2010
festiwal@enh.pl
www.enh.pl
realizacja: Pracownia Pakamera