English
Varia

Parnassus reż. Terry GilliamParnassus reż. Terry Gilliam
Ciekawostki z przestrzeni ENH
31 sie 10
Parnassus Terry'ego Gilliama na dvd

Ostatni film Terry'ego Gilliama Parnassus, najbardziej „kasowy” film reżysera w Polsce, właśnie trafia na dvd do sklepów i wypożyczalni. W Parnassusie doszło do niezwykłego spotkania wielkich gwiazd: Hetha Ledgera w ostatniej roli, któremu na ekranie partnerują Johnny Depp, Colin Farrell, Jude Law i Tom Waits w roli samego diabła. To pełna efektów specjalnych epicka przygoda z pogranicza fantasy i mrocznej baśni.

Doktor Parnassus ze swoim objazdowym teatrem "Imaginarium" przemierza świat. Każde przedstawienie pozwala publiczności na niezwykłą podróż do świata wyobraźni, marzeń i lęków. Jednak Parnassus ma pewien mroczny sekret. To on zmusi go do pojedynku z diabłem. Stawką jest życie jego córki...
 

Parnassus będzie dostępny w dwóch wersjach. W podstawowej, gdzie znajdzie się sam film i dwupłytowej kolekcjonerskiej, która powinna być prawdziwą gratką dla fanów talentu nie tylko Gilliama, ale także Heatha Ledgera i pozostałych twórców filmu. Na drugiej płycie znajduje się bowiem prawie 100 minut dodatków pokazujących kulisy produkcji, wywiady z reżyserem i aktorami, a także ich wizytę na festiwalu Camerimage w Łodzi.

Strona filmu

wywiad z reżyserem (GW, 29.11.2009)

wywiad z reżyserem (GW WO, 14.01.2010)


 Moje NH
Strona archiwalna 10. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.enh.pl
Nawigator
Lipiec-sierpień 2010
PWŚCPSN
192021 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
OK
Indeks A-Zscena muzyczna
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2010
festiwal@enh.pl
www.enh.pl
realizacja: Pracownia Pakamera