English
Koncerty 27 lipca 2010

27 lipca, wtorek, godz. 22:00

Klub Festiwalowy Arsenał

bilety normalne: 30 zł
bilety dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 15 zł

Kup bilety na koncerty

Baba Zula and Mad Professor (TUR, GB)

Główni bohaterowie głośnego filmu dokumentalnego Fatiha Akina zatytułowanego "Życie jest muzyką" na jednej scenie z legendarnym brytyjskim producentem znanym ze współpracy m.in. z Massive Attack, The Orb, Sly & Robbie! Grupa Baba Zula to jedni z pionierów i najbardziej znanych reprezentatnów tureckiego rocka. Jej członkowie mają w składzie zarówno gitary, jak i klarnet, saksofon, a nawet ludowe instrumenty darabuke i saz. A ich koncerty przypominają często barwne performance z udziałem malarzy i tancerzy. Siedem lat temu po raz pierwszy spotkali się z Mad Profesorem na płycie "Psyche-belly Dance Music" i od tego czasu ich muzyka nabrała psychodelicznych barw oraz stała się jeszcze bardziej egzotyczna i uwodząca.

www.myspace.com/babazula


Nodul (TUR)


Kolejna ważna postać na tureckiej scenie elektronicznej związana z przede wszystkim z czołowym multimedialnym kolektywem artystów Voconut (Klaustro, Ventochild, Barbar Konan). Nodul grał swoje pierwsze imprezy pod koniec lat 90. jeszcze jako nastolatek, potem brał również udział w popularnym cyklu "Soundclash" w Stambule oraz zaczął też zawodowo produkować muzykę do filmów krótkometrażowych, reklam telewizyjnych oraz różnych projektów artystycznych. Przez te wszystkie lata jego sympatie muzyczne wielokrotnie zmieniały się, a obecnie najbardziej interesują go współeczesne brzmienia syntezatorów, cyfrowe bity i wpływy r'n'b na modne brytyjskie nurty dubstep i garage. Tak więc jego produkcje są jak najbardziej utrzymane na światowym poziomie.

www.myspace.com/nodul


Vstspor (TUR)


Od ponad dziesięciu lat wciąż zmienia pseudonimy i style muzyczne. Pod swoim nazwiskiem Koray Kantarcioglu zajmuje się przede wszystkim tworzeniem instalacji dźwiękowych, które pokazywane były już na ważnych wystawach w Stambule, Wenecji i Monahium oraz realizowaniem projektów arystycznych takich jak m.in. "Steak Fries" poświęcony obecności sieci fast-foodów w Turcji. Jest on również współzałożycielem uznanego kolektywu Voconut skupiającego didżejów, producentów oraz grafików. Natomiast sam jako VST Spor grywa muzyke z pograniczna dubu, jungle, drum'n'bassu, również z elementami arachicznych brzmień acid house. Na razie na koncie ma jedną EPkę, ale podczas swoich setów potrafi zaserwować sporą dawkę inteligentnej muzyki tanecznej.

www.myspace.com/vstspor

 

Romek Rege

Romek Rege prekursor wrocławskiej sceny muzycznej. Muzyk, dziennikarz, guru mixowania dźwięków, rezydent klubu Kalambur.

http://www.myspace.com/kalasoundsystem


Moje NH
Strona archiwalna 10. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.enh.pl
Nawigator
Lipiec-sierpień 2010
PWŚCPSN
192021 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
OK
Indeks A-Zscena muzyczna
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2010
festiwal@enh.pl
www.enh.pl
realizacja: Pracownia Pakamera