English
HAS - spotkania na wystawie

Galeria Sztuki Współczesnej Awangarda we Wrocławiu, ul. Wita Stwosza 32

24 lipca, 11:00

Jadwiga Has - spotkanie z wdową po reżyserze oraz pokaz materiałów roboczych z filmu Sławomira Rogowskiego i Stanisława Zawiślińskiego Najważniejszy oraz premierowa promocja książki (Życie w drugim planie, Skorpion 2010).

Najważniejszy (reż. Stanisław Zawiśliński , Sławomir Rogowski, zdjecia i montaż: Jerzy Grabowski, czas projekcji: 30 minut, DVD) to intrygujący, bogato ilustrowany zapis rozmów, które w 2010 roku przeprowadzili z Jadwigą Has Stanisław Zawiśliński i Sławomir Rogowski. Bohaterka tego materiału dokumentalnego opowiada o sobie i swoim życiu z Jerzym Wojciechem Hasem. Z perspektywy czasu ich wspólne 15 lat jawi się jako okres niezwykły, a twórca Sanatorium pod Klepsydrą staje się mniej tajemniczy, lepiej zapoznany.

Życie w drugim planie to opowieść Jadwigi Has, żony Jerzego Wojciecha Hasa, poświęcona urokom, ale i ciężkim chwilom wspólnego życia z artystą. Bogato ilustrowana, zniewalająca szczerością i bezpretensjonalnością, książka zdaje relację z ich historii miłosnej, która rozgrywała się w cieniu najważniejszych realizacji filmowych Hasa, m.in - Jak być kochaną, Sanatorium pod Klepsydrą, Rękopisu znalezionego w Saragossie, Lalki. Jadwiga Has, znana jako autorka tekstów piosenek i programów telewizyjnych, przeżyła z Wojciechem Hasem piętnaście lat, obfitujących w niezwykłe wydarzenia.

 

26 lipca, 11:00

Tadeusz Sobolewski - Śmiech i szloch Hasa

Wykład multimedialny z fragmentami filmów, prezentujący osobiste interpretacje jednego z najwybitniejszych polskich krytyków filmowych.

 

28 lipca, 11:00

Panel dyskusyjny i promocja książek Iwona Grodź (Zaszyfrowane w obrazie, słowo / obraz terytoria 2009), Marcin Maron (Dramat czasu i wyobraźni. Filmy Wojciecha J. Hasa, Universitas 2010), Agnieszka Taborska (Dzieje grzechu. Surrealizm w kinie polskim / A Story of Sin. Surrealism in Polish Cinema). Wstęp i moderacja: Tadeusz Lubelski.

 

30 lipca, 11:00

Kręcenie z Hasem: panel dyskusyjny

Udział wezmą wrocławscy współpracownicy reżysera: Sylwester Chęciński (asystent), Tadeusz Kosarewicz (scenograf), Stefan Kurzyp (operator), Janusz Zachnajewski (operator), Wanda Ziembicka (wdowa po reżyserze). Prowadzenie: Krzysztof Pulkowski. 95'

Moje NH
Strona archiwalna 10. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.enh.pl
Nawigator
Lipiec-sierpień 2010
PWŚCPSN
192021 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
OK
Indeks A-Zscena muzyczna
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2010
festiwal@enh.pl
www.enh.pl
realizacja: Pracownia Pakamera