English

Mike PattonMike Patton
Mike Patton i Mondo Cane - koncert

Wyspa Słodowa, czwartek 22 lipca 2010, godz. 22.00, Wrocław

Kup bilet na koncert

Mike Patton, jeden z najbardziej płodnych artystów naszych czasów, wystąpi 22 lipca 2010 roku z projektem Mondo Cane na festiwalu era nowe horyzonty we Wrocławiu. Koncert, który odbędzie się na Wyspie Słodowej, zainauguruje europejskie tournée promujące nową płytę artysty Mondo Cane (Ipecac Recordings, premiera 4 maja 2010). Wrocławski występ będzie jedynym koncertem w Polsce.

Mondo Cane, którego nazwa została zaczerpnięta z tytułu kontrowersyjnego filmu dokumentalnego z 1962, jest dość specyficznym projektem, gdyż nie prezentuje materiału autorskiego, a covery włoskich przebojów z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku a na scenie wokaliście towarzyszy m.in. klasyczna orkiestra i mały chór. Mike Patton wykonuje po włosku nowe wersje starych piosenek, partie wokalne artysta wzbogacił o typowe dla niego elektroniczne brzmienia i eksperymenty wokalne. Komentuje to tak: Ponowna aranżacja tych brzmień, to nie gloryfikowanie przeszłości, a raczej szansa na ukazanie istoty i wagi tamtej muzyki, tyle że w nowoczesnych aranżacjach. Nad całością przedsięwzięcia czuwał i wspierał Pattona włoski kompozytor muzyki filmowej Daniele Luppi.

Na Wyspie Słodowej, obok Mike`a Pattona, wystąpi zespół składający się z siedmiu muzyków, trzyosobowy chór oraz 12 polskich muzyków z wrocławskiej The Film Harmony Orchestra.

Repertuar - specjalnie wyselekcjonowany na potrzeby tego projektu - składa się z ponad 20 piosenek: od manifestu muzyki pop - Urlo negro aż po piosenki miłosne takie jak Senza fine, czy zabawowe przyśpiewki typu Pinne, fucile ed occhiali. Patton śpiewa również O Venezia Nino Roty, Dio come ti amo Domenico Modugno, Storia d`amore Adriano Celentano. Wykonuje także nową wersję utworu Ennio Morricone Deep Down z kultowego filmu Danger: Diabolik z 1968 roku w reżyserii Mario Bavy,

Mike Patton to wokalista słynnego Faith No More, założyciel Mr. Bungle, pomysłodawca takich projektów jak Fantômas, Tomahawk, Peeping Tom. Współpracował z wieloma muzykami i zespołami - między innymi z Johnem Zornem, Sepulturą, Melvins, Björk, Fennesz czy z Sergem Gainsbougiem. Ma na swoim koncie też kilka ścieżek dźwiękowych do filmów, m.in. do A Perfect Place z 2008 roku.

Współorganizatorem i głównym partnerem koncertu jest Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci ERA

Bilety w cenie 75 złotych (stojące) i 90 (siedzące) złotych można już kupić od środy, 21 kwietnia godz. 12.00 na: www.enh.pl oraz www.ticketpro.plDla posiadaczy karnetów festiwalowych ceny biletów wynoszą 55 zł i można je kupić tylko poprzez stronę www.enh.pl

Koncert odbędzie się 22 lipca 2010 r. o godz. 22.00 na Wyspie Słodowej we Wrocławiu.

Wejście od godz. 19:00.


Wyspa Słodowa - plan

 

Kup bilet na koncert

 


Moje NH
Strona archiwalna 10. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.enh.pl
Nawigator
Lipiec-sierpień 2010
PWŚCPSN
192021 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
OK
Indeks A-Zscena muzyczna
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2010
festiwal@enh.pl
www.enh.pl
realizacja: Pracownia Pakamera