English
Industry
14 lip 10
Studio NOWE HORYZONTY na 10. MFF ERA Nowe Horyzonty - nazwiska uczestników potwierdzone

Potwierdzone zostały nazwiska uczestników i wykładowców Studia NOWE HORYZONTY odbywającego się podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ERA Nowe Horyzonty, wśród nich doświadczeni profesjonaliści i młodzi, obiecujący twórcy.

Studio NOWE HORYZONTY to nowa inicjatywa przeznaczona dla młodych profesjonalistów z branży filmowej w Polsce. Jego zadaniem jest dostarczenie młodym osobom z branży filmowej wiedzy na temat funkcjonowania międzynarodowego rynku filmowego. W trakcie 3-dniowych warsztatów uczestnicy biorą udział w sesjach poświęconych pitchingowi projektów filmowych, promocji kina na rynku międzynarodowym, sprzedaży filmów na świecie i networkingowi. Wszystkie sesje prowadzone są przez ekspertów z zagranicy. Podczas warsztatów, uczestnicy będą mogli też pracować nad konkretnymi projektami filmowymi.

Program studia przygotowany został we współpracy z Sandy'm Liebersonem, uznanym ekspertem z branży, dyrektorem Film London i wieloletnim współpracownikiem Berlinale Talent Campus. Sandy będzie też jednym z wykładowców i konsultantów podczas warsztatów. Inni potwierdzeni wykładowcy to: producentka Julie Baines (Dan Films), agent sprzedaży Tine Klint (LevelK) i Rik Vermeulen, dyrektor wykonawczy MFF w Transylwanii i doradca festiwalu w Rotterdamie, który poprowadzi zajęcia o networkingu i doradzi młodym filmowcom jak radzić sobie w świecie przemysłu filmowego.

Podczas Studia NOWE HORYZONTY odbędą się dwie sesje masterclass uznanych reżyserów, którzy reprezentują różne wizje kina - amerykańskiego reżysera Jonathan's Caouette (Tarnation) i tureckiego mistrza Nuri Bilge Ceylana (Uzak, Klimaty). Ich rozmowy z młodymi filmowcami będą okazją do inspiracji i dyskusji o współczesnej roli kina.

W warsztatach weźmie udział 31 młodych profesjonalistów, przedstawicieli branży filmowej - reżyserów, producentów, operatorów, kompozytorów i scenarzystów . To osoby, które charakteryzuje zarówno młodzieńcza kreatywność, jak i doświadczenie. Wielu z uczestników ma już za sobą swoje debiuty filmowe lub pracowało przy filmach pełno- i krótkometrażowych, jak również przy produkcjach telewizyjnych. Wśród uczestników jest między innymi Marek Lechki, którego film Erratum był najlepszym debiutem na tegorocznym festiwalu w Gdyni. Inne nazwiska to piosenkarka/reżyserka Maria Sadowska, kompozytor Adrian Konarski (m.in. Pręgi oraz Senność reż. Magda Piekorz), operator Piotr Niemyjski (Oda do radości, Trzech Kumpli)i reżyser Maciej Prykowski (debiut Zgorszenie Publiczne ukończony w 2010 roku).

Współorganizatorem Studia NOWE HORYZONTY jest Media Desk Polska, a
partnerami Michael Ihlein i Gosia Dobrowolska.

Pierwsza edycja Studia NOWE HORYZONTY odbędzie się między 26 a 29 lipca 2010 roku.

Więcej informacji:

Braża filmowa: Jan Naszewski, Branża i Promocja Zagraniczna; jan@snh.org.pl

Prasa: Agnieszka Wolak, Dyrektor PR; agnieszka.wolak@snh.org.pl

Moje NH
Strona archiwalna 10. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.enh.pl
Nawigator
Lipiec-sierpień 2010
PWŚCPSN
192021 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
OK
Indeks A-Zscena muzyczna
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2010
festiwal@enh.pl
www.enh.pl
realizacja: Pracownia Pakamera