English
Koncerty 31 lipca 2010

31 lipca, sobota, godz. 22:00

Klub Festiwalowy Arsenał

bilety normalne: 40 zł
bilety dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 20 zł

Kup bilety na koncerty

Kryzys (PL)


Takiego powrotu chyba nikt się nie spodziewał. Największa legenda polskiego punkrocka pod wodzą gitarzysty i wokalisty Roberta Brylewskeigo oraz perkusisty Macieja "Magury" Góralskiego w tym roku po ponad trzydziestu latach oczekiwania nagrała wreszcie w profesjonalnych warunkach swój pełnowymiarowy debiut "Kryzys Komunizmu". W odświeżonych i jeszcze bardziej dynamicznych wersjach zabrzmiały na nim jak nigdy dotąd m.in. takie klasyki jak "Telewizja", "Mam dość", "Wojny Gwiezdne" i "Święty Szczyt". Wszyscy, którzy wcześniej znali zespół tylko z jarocińskich legend albo poznali go dopiero dzięki filmowi "Beats of Freedom" mają szansę odrobić lekcję z historii naszej muzyki. Obecność na koncercie Kryzysu jest dla każdego obowiązkowa - niezależnie od wieku.

www.myspace.com/kryzystribute


King Midas Sound (GB)


Tytułowy Król Midas to nie kto inny jak sam Kevin Martin, symbol bezkompromisowej i radykalnej muzyki elektronicznej. Przez blisko dwadzieścia lat stał za takimi cenionymi projektami jak God, Techno Animal, The Bug, współpracował też z Johnem Zornem, Justinem Broadrickiem oraz hiphopowymi grupami Dälek i Anti-Pop Consortium. Natomiast w jego najnowszym przedsięwzięciu King Mida Sound wspierają go poeta z Trynidadu Roger Robinson oraz japońska wokalistka Kiki Hitomi. Po kilku świetnych singlach m.in. "Cool Out", ich wspólny album "Waiting For You..." ukazał się w zeszłym roku nakładem labelu Hyperdub i z miejsca został zaliczony do grona najlepszych debiutów. Choć ta zaskakująco łagodna i nastrojowa produkcja powinna przypaść do gustu fanom dubstep, a nawet trip-hopu spod znaku Massive Attack.

www.myspace.com/kingmidassound


Fat Burning feat Maria Payne and Roli Mosimann (PL–ND)


Wyjątkowy etniczny projekt z polskim akcentem przygotowany specjalanie na tegoroczną edycję festiwalu Ere Nowe Horyzonty. Fat Burning to kolejne przedsięwzięcie Bonda, basisty wrocławskich formacji Miloopa i Digit All Love, w którym niczym Bill Laswell może wreszcie dać pokaz muzycznej wirutozerii oraz wyraz ogromnej fascynacji dubem, muzyką świata i klubową. Jego profesjonalne trio systematyczne rozwija się od trzech lat, a tym razem do składu oprócz zjawiskowej wokalistki Marii Payne dołączy również na żywo producent i realizator dźwięku Roli Mosimann, który współpracował m.in. z grupami The Young Gods, The Swans i Faith No More. Podczas występu może wydarzyć się wszystko, bo ci artyści potrafią przekraczać wszelkie granice.

www.myspace.com/fatburningstep

Jick Magger Jick Magger jest wokalistą grupy Out of Tune, basistą, autorem muzyki i tekstów. Jako didżej i promotor od ponad czterech lat rozkręca coraz popularniejsze imprezy z nową elektroniką w stolicy. Obecnie jest to bijący rekordy frekwencyjne cykl “BANG!”, co miesiąc ściągający setki osób chcących bawić się przy świeżych dźwiękach muzyki klubowej a także usłyszeć najlepszych didżejów z całego świata. Jako muzyk i dj wystąpił w większości liczących się klubów w Polsce a także na najważniejszych festiwalach - Open’er, Off Festival i Orange Warsaw Festival. Koncertował w Berlinie czy w Pradze a ze swoimi setami didżejskimi gościł na czeskim festiwalu Mixer i odwiedził Wilno. Obecnie nagrywa z zespołem drugą płytę dla EMI Music Poland.

http://www.myspace.com/jickmagger

 

Osmo (PL)

 

Live Act Wizualny

http:/osmoproductions.com

 


Moje NH
Strona archiwalna 10. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.enh.pl
Nawigator
Lipiec-sierpień 2010
PWŚCPSN
192021 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
OK
Indeks A-Zscena muzyczna
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2010
festiwal@enh.pl
www.enh.pl
realizacja: Pracownia Pakamera