English
Koncerty 30 lipca 2010

30 lipca, piątek, godz. 22:00

Klub Festiwalowy Arsenał

bilety normalne: 40 zł
bilety dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 20 zł

Kup bilety na koncerty

Hypnotic Brass Ensemble (USA)


Pięć trąbek i trzy tuby - to właśnie jest prawdziwa potęga brzmienia niesamowitej rodzinnej formacji z tradycjami nazywanej Hypnotic Brass Ensemble. Ten ośmioosobowy skład założony przez synów chicagowskiego jazzmana Phila Corhana dawniej pewnie mógłby dołączyć do orkiestry Sun Ra albo spacerować po Nowym Orleanie. Dzisiaj po wielu latach spędzonych na ulicach Londynu i Nowego Jorku ubrani jak rasowi hiphopowcy występują z takimi gwazdami jak Mos Def i Erykah Badu. Natomiast ich największym fanem jest Damon Albarn, który podpisał z nimi kontrakt dla swojej wytwórni Honest Jon's oraz zaprosił na ostatni album Gorlliaz "Plastic Beach". Obecnie grupa promuje nowy mini-album "Heritage" z interpretacjami utworów m.in. Jay-Z, Outkast.

www.myspace.com/hypnoticbusiness


Telepathe (USA)

Temu zespołowi już od pewnego czasu towarzyszyło duże zainteresowanie nie tylko w rodzinnym Nowym Jorku. Najpierw za sprawą dwóch bardzo melodyjnych singli "Chrome's On It" i "Can't Stand It", potem dzięki wsparciu Davida Sitka z formacji TV on the Radio, który z własnej nieprzymuszonej woli postanowił po znajomości wyprodukować debiutancki album "Dance Mother". Dzięki niemu Melissa Livaudis i Busy Gangnes dołączył oficjalnie do grona artystów, którzy dokładnie wiedzą, jak powinien brzmieć dzisiaj elegancki i niebalany pop z tanecznymi rytmami, choć szans na sukces komerycjny nie mają. Na wspólną trasę po Stanach zabrał ich m.in. Julian Casablancas z The Strokes oraz propozycje koncertów złożyli im Diplo i grupa Ladytron. Trudno o lepsze umiejętności telepatyczne, skoro dobre chęci duetu Telepathe wyczuło aż tylu artystów.

www.myspace.com/telepathe


Playdoe (GB, RSA)

W gorącze Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które odbywają się w RPA nie wolno przegapić tego duetu. Raper i tancerze Spoek oraz DJ Fuck pochodzą z Johanesburga, a ich muzyka idealnie oddaje obecną atmosferę tego miasta i współczesnego życia tamtejszej młodzieży. "Ta dynamika przemian rasowych, politycznych, gospodarczych, to wszystko jest takie skomplikowane. Urodziliśmy się w kraju, który musi sobie poradzić ze swoją przeszłością. Ale my chcemy o tym wszystkim zapomnieć i po prostu dobrze się bawić". Od typowych klubowych afrykańskich rytmów kwaito przez brytyjski grime i dancehall po oldschoolowy amerykański hip-hop i electro - Playdoe powinni zaskoczyć nawet tych, którzy są na bieżąco z modnymi trendami. Za kilka miesięcy może być o nich głośno nawet w Europie.

www.myspace.com/fuckplaydoe

 

Gangsteppaz

Gangsteppaz to krakowski, trzyosobowy kolektyw dj’ski wspólnie działający od listopada 2008 roku w składzie: BC, Vanatoski i Metod. W ciągu jednego roku działalności Gangsteppaz osiągnęli mocną pozycję na scenie niekomercyjnej muzyki elektronicznej w Krakowie, stając się rozpoznawalni wśród zwolenników nowych brzmień w całym kraju. Serwują szeroko pojęty UK Garage, czyli bassline, uk funky, dubstep i 2step doprawiając to czasem szczyptą dobrego house. Pierwszy rok współpracy tych panów zaowocował kilkoma ciekawymi eventami ich autorskiego cyklu Avangardance, m.in. z udziałem Baobingi, Kanji Kinetic, 2 Bit Thugs, Hard House Banton a na obchody rocznicy wspólnego działania „gang” ściągnął z UK samego Zeda Biasa. Mieli przyjemność występować na Heineken Open’er Festival 2010.

http://gangsteppaz.blogspot.com/

Moje NH
Strona archiwalna 10. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.enh.pl
Nawigator
Lipiec-sierpień 2010
PWŚCPSN
192021 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
OK
Indeks A-Zscena muzyczna
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2010
festiwal@enh.pl
www.enh.pl
realizacja: Pracownia Pakamera