English
Industry
15 mar 10
Studio NOWE HORYZONTY - premiera na 10. MFF ENH!

Od tego roku program Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ERA NOWE HORYZONTY zostanie wzbogacony o Studio NOWE HORYZONTY - warsztaty skierowane do młodych osób z branży filmowej. Premierowa edycja Studia NOWE HORYZONTY odbędzie się w dniach 26-29 lipca 2010.

Studio NOWE HORYZONTY otworzy przed uczestnikami największej imprezy filmowej w Polsce nową, interesującą przestrzeń. Jego zadaniem będzie dostarczenie młodym profesjonalistom związanym z kinem wiedzy na temat funkcjonowania międzynarodowego rynku filmowego. W trakcie kilkudniowych warsztatów będzie można wziąć udział w sesjach poświęconych pitchingowi projektów filmowych, promocji kina na rynku międzynarodowym, strategii festiwalowej i sprzedaży filmów na świecie. Wszystkie sesje tematyczne poprowadzą renomowani eksperci z zagranicy: producenci, selekcjonerzy festiwali filmowych i agenci sprzedaży. Warsztaty obejmą również pracę nad konkretnymi projektami filmowymi.

- Stworzyliśmy Studio NOWE HORYZONT, by w trakcie festiwalu własne miejsce znaleźli dla siebie młodzi profesjonaliści kina - mówi Joanna Łapińska, Dyrektor Artystyczny MFF ERA NOWE HORYZONTY. - Przede wszystkim ma ono prowokować uczestników do dyskusji, poszukiwania inspiracji i poszerzenia filmowych horyzontów. Mamy nadzieję, że Studio wesprze ich też w definiowaniu własnej - artystycznej i zawodowej - tożsamości oraz wytyczaniu dla siebie dalszej ścieżki rozwoju na międzynarodowym rynku filmowym. W tym wszystkim z pewnością pomoże wiedza przekazywana w trakcie warsztatów, wymiana doświadczeń z innymi twórcami oraz możliwość poznania nowych osób.

Specjalne miejsce w ramach Studia NOWE HORYZONTY zajmą tzw. master classes, prowadzone m.in. przez znanych reżyserów, scenarzystów i operatorów filmowych. W ramach autorskich wykładów znanych artystów kina uczestnicy przyjrzą się wybranym projektom filmowym. Poza spotkaniem z wybitnymi dziełami Studio będzie również dla młodych polskich reżyserów okazją do wymiany doświadczeń z pięcioma starszymi kolegami - reżyserami przybyłymi do Wrocławia z pięciu różnych krajów. Każdy z zaproszonych artystów będzie reprezentował inną kinematografię i odmienne spojrzenie na film. Ich wspólne rozmowy otworzą na MFF ERA NOWE HORYZONTY przestrzeń dla wzajemnych inspiracji, wymiany myśli i dyskusji o kinie oraz konfrontacji z kolegami i publicznością.

Zdaniem Joanny Łapińskiej, nowa inicjatywa MFF ERA NOWE HORYZONTY doskonale wpisuje się w dyskusję o obecności polskiego kina za granicą. - W ostatnich latach w polskim kinie mamy coraz więcej utalentowanych twórców. Tylko znajomość reguł międzynarodowego rynku filmowego i zdecydowane otwarcie się polskiej branży filmowej na świat stworzy artystom realną szansę zaistnienia poza granicami własnego kraju - dodaje Łapińska.

Do udziału w premierowej edycji Studia NOWE HORYZONTY zakwalifikowanych zostanie 30 osób. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w języku angielskim.


Chętni proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie 3 próbek swojej pracy (filmu, scenariusza, utworu muzycznego) na adres: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, ul Zamenhofa 1, 00-153 Warszawa z dopiskiem "Studio Nowe Horyzonty".

Aby zgłosić chęć udziału w Studio Nowe Horyzonty kliknij w link poniżej:

NH Studio Entry Form

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to 30 kwietnia 2010.


Współorganizatorem Studia Nowe Horyzonty jest Media Desk Polska. 

Moje NH
Strona archiwalna 10. edycji (2010 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.enh.pl
Nawigator
Lipiec-sierpień 2010
PWŚCPSN
192021 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
OK
Indeks A-Zscena muzyczna
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 2007-2010
festiwal@enh.pl
www.enh.pl
realizacja: Pracownia Pakamera